Vydarený Nitrava Cup 2017 uzavrel sezónu

Vyvrcholením Slovenského pohára v sezóne 2016/2017 bolo počas ostatného víkendu vydarené podujatie Nitrava Cup 2017, ktoré vo svojej domovskej hale na sídlisku Klokočina organizoval klub Krasoklub mesta Nitra. Išlo o vôbec prvé preteky Slovenského pohára organizované spomenutým klubom a takisto premiérové v uvedenej mestskej časti Nitry.

Nitrava Cup 2017 prilákal spolu 183 krasokorčuliarov rôznych kategórií z 26 klubov a nechýbali ani dvaja účastníci zo zahraničia. Trinásť kategórií súperilo o SP, ďalších desať sa konalo bez zaradenia v seriáli. Domáci klub mal v hre trinástich pretekárov a tí sa nestratili, keď získali dvakrát druhé a trikrát tretie miesto.

„Na domácom štadióne sme pretekmi Slovenského pohára zavŕšili úspešnú sezónu. Na záver sezóny naši pretekári predviedli úžasné výkony, keď všetci zajazdili takmer bezchybné výkony a utvárali si svoje najlepšie osobné bodové hodnotenia. Získali sme až 5 medailových umiestnení. Naši pretekári sa už spolu s trénermi tešia na ďalšiu,“ uviedla hlavná trénerka v KKM Nitra Lucia Starovičová.

Riaditeľ pretekov a predseda KKM Nitra Štefan Semančík označil premiéru svojho klubu na organizátorskom poli ako úspešnú. „Išlo o prvé preteky organizované našim klubom, ktoré zároveň znamenali premiéru aj pre náš domáci štadión, ktorý sme sa museli naučiť prispôsobiť, preto sme s úrovňou pretekov viac než spokojní. Mysleli sme skutočne takmer na všetko. O to viac nás mrzia sobotné výpadky rozhodcovskej techniky, ktoré spôsobili časový sklz. Tieto výpadky, ktoré si rozhodne nikto neprial, ani priamo nespôsobil, riadne potrápili všetky zúčastnené strany, vrátane rozhodcov, ktorí prežívali nezávideniahodné chvíle. Nakoniec sa všetko stihlo, okrem sobotňajšieho vyhodnotenia kategórie Nádeje D10, čo nás nesmierne mrzí. Ťažká situácia dokázala pozmeniť bežnú “pracovnú” udalosť na omnoho hlbší, emotívnejší zážitok ako by sme predpokladali, čo sa nám občas prejavilo na “bráne do duše” – na očiach. Sme veľmi vďační za skúsenosti, ktoré sú neprenosné, a ktoré nás v zväzovom, ale aj v osobnom živote posúvajú vpred,“ zhodnotil Štefan Semančík.

Kompletné výsledky súťaže nájdete tu.

Powered by WordPress and Bootstrap4