Lukáš s Federicou po krátkom tanci na 12. mieste

Lukáš s Federicou postúpili do voľných tancov z výborného 12. miesta!

Krátke tance na MS ovládli majstri Európy z Bratislavy Francúzi Papadakisová s Cizeronom

Slovenské krasokorčuľovanie má dôvod na radosť. Naši reprezentanti Federica Testa s Lukášom Csölleyom figurujú po krátkom tanci na majstrovstvách sveta v americkom Bostone na výbornom 12. mieste s odstupom 14,54 bodu na lídrov.

Dvadsaťdvaročná talianska rodáčka s Bratislavčanom starším o tri roky dostali od rozhodcov 61,75 bodu, po svojom predstavení na motív “Rodiny Adamsovcov” sa zaradili na 2. miesto. Pred nich sa neskôr dostali už len účastníci elitných dvoch päťčlenných skupín tanečných párov.

“Počas krátkeho tanca sme sa cítil veľmi dobre a naposledy sme si užili Adamsovcov. Dvanáste miesto je dobrá pozícia pred voľným tancom. Teraz si doprajeme trochu odpočinku, aby sme nabrali síl na štvrtkový večer. Bostonské publikum je fajn, ale zatiaľ neprekonalo to slovenské na majstrovstvách Európy,” povedal Lukáš Csölley.

“Konkurencia je silná, už zase sa blížime k olympijskej kvalifikácii, takže všetci sú v dobrej forme. My sa snažíme napredovať, jazdiť čisto a suverénne. Na náš stredajší krátky program máme dobré ohlasy, čo nás veľmi teší,” dodal Lukáš po úvodnom bostonskom vystúpení.

Prvú časť súťaže tanečníkov na MS 2016 ovládli úradujúci európski a svetoví šampióni Francúzi Gabriella Papadakisová s Guillaumeom Cizeronom (76,29 b.).
Do štvrtkového voľného tanca (začiatok o 1.30 h SELČ v noci na piatok) sa kvalifikovalo 20 najlepších dvojíc z krátkeho tanca. Testa s Csölleyom zaostali za svojim tohtosezónnym rekordom z januárových ME v Bratislave o 0,49 bodu, za svojim absolútnym maximom o 1,16 bodu. Slovenskí tanečníci pred rokom na MS skončili na 15. mieste a v Bostone sa chcú v tomto zlepšiť.

Powered by WordPress and Bootstrap4