Jozef Beständig novým prezidentom SKrZ

Slovenský krasokorčuliarsky zväz má nového prezidenta. Po štvorročnom funkčnom období Felicitas Babušíkovej sa ním stal Jozef Beständig, ktorého zvolili delegáti Valného zhromaždenia SKrZ.

Tridsaťdeväťročný Jozef Beständig je známy širokej verejnosti, kdeže dlhé roky reprezentoval so sestrou Oľgou Slovensko v súťaži športových dvojíc. „Odhodlanie mi nechýba, no už teraz si uvedomujem, že to nebude jednoduché a možno som si na seba ušil tak trochu búdu. Nerád by som hovoril o mojich prvých krokoch. Máme všetci za sebou náročný deň, potrebujem si niektoré veci nechať uležať v hlave a prejsť si to s mojimi spolupracovníkmi,“ povedal novozvolený prezident zväzu.

Babušíkovej hodnotenia
Felicitas Babušíková odovzdáva svoju pozíciu so vztýčenou hlavou. „Počas ostatných štyroch rokov, keď som bola prezidentkou zväzu, sa udialo veľa vecí, príjemných aj nepríjemných. Prišiel však čas prenechať vládnutie a rozhodovanie mladším. Ak budú mať záujem, rada im pomôžem svojimi názormi. Nových ľudí nemožno podceňovať, je potrebné im poskytnúť možnosť, aby prevzali zodpovednosť a ukázali svoje schopnosti. Oni to určite zvládnu. Zväz im odovzdávame v dobrej kondícií,“ hovorí odchádzajúca prezidentka po sobotňajšom Valnom zhromaždení Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu.

Sezóna 2016/2017 síce nebola ideálna, no isto nie zlá. „So seniorskou reprezentáciou môžem vysloviť spokojnosť. Nicole Rajičová skončila šiesta na ME a na svetovom šampionáte si vybojovala účasť na zimnej olympiáde v Pjongčangu. Tanečníci Lucie Myslivečková s Lukášom Csolleyom začali ako nový pár sezónu úspešne. Ale potom sa stále častejšie objavovali problémy s Luciiným ramenom. Majstrovstvá Európy ešte nejako zvládli, ale ich sezóna sa skončila operáciou ramena v dobe MS v Helsinkách. Všetkých nás to mrzí, ale operácia bola nutnosťou a dúfam, že vyriešila doterajšie problémy. V kategórií mužov sme vedeli, čo asi môžeme od chlapcov očakávať a to aj splnili. Nesklamali, ale ani neoslnili,“ myslí si Felicitas Bebušíková.

Domáce súťaže
Slovenské krasokorčuľovanie nie je iba účasť najlepších na podujatiach v zahraničí, ale aj domáce súťaže. „Slovenský pohár bol kontinuálne počas celej sezóny. Mládežnícke kategórie sa ukazujú ako progresívne so slušnou úrovňou. Treba veriť, že budú pokračovať v tomto trende, aby sme mali nástupcov našich terajších top pretekárov v budúcnosti. Základňu máme a trénerov tiež, napriek tomu je to ešte dlhá cesta. Organizovali sme 24. ročník Memoriálu Ondreja Nepelu s výborným výsledkom, okrem toho aj ďalšie dva medzinárodné súťaže pre juniorov a nováčikov a to Edea Cup v Trnave a Veľká ceny Bratislavy. Obe boli dobre organizované s veľkou účasťou, majú už tradíciu,“ poznamenala odchádzajúca šéfka zväzu.

Výzvou domáci svetový šampionát
V súvislosti s ostatným obdobím v slovenskom krasokorčuľovaní Felicitas Babušíková vyzdvihla majstrovstvá Európy, ktoré boli v Bratislave v januári 2016. „Bola to veľká výzva. Je to megaorganizácia, kde na konci musí všetko do seba zapadať. Zvládli sme to na jednotku s hviezdičkou aj s finančným plusom. Som hrdá, že náš veľmi úzky pracovný kolektív fungoval až do konca bez nároku na odmenu. Cieľom nás všetkých bolo získať financie pre športovcov. To sme splnili a malé odmeny sme nakoniec aj vyplatili. A tu je výzva, aby sa v roku 2021 uskutočnili majstrovstvá sveta v Bratislave. Máme na to, vieme to robiť. V apríli 2018 je potrebné podať žiadosť na ISU o organizáciu. Dúfam, že nový výkonný výbor SKrZ to urobí. Na základe výsledku ME 2016 máme veľké šance získať svetový šampionát,“ povedala.

Powered by WordPress and Bootstrap4