Fire on Ice nabitá hviezdami, ktoré vzdajú poctu kariére česko-slovenskej krasokorčuliarskej legendy

Vážne zdravotné problémy Jozefa Sabovčíka zmarili jeho účasť na šou

 SALT LAKE CITY/BRATISLAVA/OSTRAVA (29. októbra 2019) –  Deväť dní pred začiatkom krasokorčuliarskej šou Fire on Ice prišla zo zámoria nepríjemná správa. Olympijský medailista a slovenská legenda Jozef Sabovčík sa šou, ktorá je poctou jeho dlhoročnej kariére, nemôže zúčastniť. Prílet zo Salt Lake City mu znemožnili vážne zdravotné problémy.

Hovorím to s nesmierne ťažkým srdcom. Situácia sa zhoršila natoľko, že bohužiaľ,  31. októbra musím podstúpiť operáciu. Štyri dni po takomto zákroku nie je možné, aby som zvládol cestu cez oceán. Fire on Ice sa musí konať bezo mňa,povedal Jozef Sabovčík. Rodák z Bratislavy začal bojovať so zdravotnými komplikáciami na jar.Začala mi tŕpnuť ľavá noha a prsty natoľko, že som si ich už vôbec necítil. Dôvodom bola platnička, z ktorej mi v júli kus odstránili. Lekár mi odporučil zákrok, aby sme sa vyvarovali trvalejšiemu poškodeniu reflexov v nohe. Rekonvalescencia žiaľ nebola bez problémov, mal som bolesti. Vraj je to pri hojení po tomto zákroku relatívne bežné. Situácia sa však po čase začala zhoršovať. Všemožne som sa snažil môj stav stabilizovať tak, aby som mohol na Slovensko a do Čiech priletieť. Podstúpil som rôzne kúry a injekcie, nič však nepomáhalo,vysvetlil prvý muž, ktorý v súťaži skočil štvoritý skok a celý svet ho pozná pod menom Jumping Joe.Do poslednej chvíle som veril, že to vyjde.

 Sabovčík zabsolvoval v Salt Lake City viaceré vyšetenia, na základe ktorých padol verdikt, že operácia je neodkladná. Šou bude ale určite fantastická, pretože sú tam najväčšie hviezdy svetového ľadu. Máme aj naše talenty – Eliška Březinová, Michal Březina, Tomáš Verner, takže sa máte na čo tešiť. Mne je akurát ľúto to, že sme sa všetci aj s rodinou tešili na Slovensko a na Čechy, pretože tam stále radi chodíme a okrem toho sme mali pre vás pripravené niečo extra špeciálne na ľade aj s celou mojou rodinou. Ale dúfam, že v blízkej budúcnosti  nastane nejaká príležitosť, kedy to budem môcť pre vás ešte urobiť, aby sme urobili takú symbolickú bodku za mojou amatérskou a profesionálnou kariérou, dodal Sabovčík. Verí, že fanúšikovia šou nabitej hviezdami zachovajú priazeň aj napriek tomu, že sa jej on osobne nemôže zúčastniť. Budem na vás myslieť, držte mi palce a snáď sa uvidíme čo najskôr.

Šou Fire on Ice, ktorá je poctou kariére Jozefa Sabovčíka, pod vedením renomovaného ruského choreografa Iliu Averbucha sa bude v Ostrave a Bratislave konať 6. a 7. novembra. Predstaví sa v nej 8 olympijských víťazov, na čele s jednou z najväčších osobností svetového krasokorčuľovania Alexejom Jagudinom. V septembri zoznam hviezd doplnila vôbec prvá ruská olympijská víťazka v krasokorčuľovaní Adelina Sotnikovová, ktorá triumfovala v Soči 2014 a zlatý tanečný pár zo Soči a strieborný zo ZOH v Pchjongčchangu Jekaterina Bobrovová s Dmitrijom Solovjovom.

V originálnom programe, ktorý bude aj hudobnými motívmi venovaný kariére Jozefa Sabovčíka, budú môcť diváci obdivovať aj ďalších olympijských víťazov, športovú dvojicu Tatianu Totmianinovú a Maxima Marinina, olympijského víťaza v pároch Romana Kostomarova či majstrov sveta Mariu Petrovovú s Alexejom Tichonovom, ako aj výkony svetových akrobatických hviezd Vladimíra Besedina a Alexeja Poliščuka či najlepších slovenských a českých krasokorčuliarov a krasokorčuliarky – majstra Európy Tomáša Vernera, ktorý bude aj jedným z moderátorov šou, Michala Březinu, Elišku Březinovú, Lukáša Václavíka či súrodencov Oľgu a Jozefa Beständigovcov.

Foto: Jan Brychta/SPR media

Powered by WordPress and Bootstrap4